Zawieszenie taktyczne od OZ GEAR

Zdarzyło się Wam, że zamówiliście sobie nowe zawieszenie do giwery i nagle stwierdziliście, że brakuje Wam ucha albo innego gadżetu do montażu systemu nośnego? Tutaj z ratunkiem przybywa OZ GEAR, producent wyposażenia taktycznego z Kolna.

Dzięki innowacyjnemu systemowi montażu nie potrzebujemy nic, poza repliką z kolbą. Na zdjęciach poniżej widać, z jaką łatwością można zamontować pas. Ot, przeplatamy przez trok, klamrę wpinamy w ucho i idziemy w pole. Można również, jak widać niżej, wpiąć się w ucho przy kolbie. Możliwości jest multum. Poza standardową emką, zamontowałem pas na kolbie od AK i długiej, stałej od M16. Sprawdził się za każdym razem.

Jest to jeden z nielicznych produktów, który bierze się do ręki i od razu wie, że sprzęt jest z wyższej półki. Sama jakość wykonania i użyte materiały świadczą o tym, że OZ Gear fuszerki nie odwala. Użyto taśm poliamidowych Pasamon TS 548 i lamówek poliamidowych Pasamon TS 138. Niedługo pokażemy Wam stress test i sami zobaczycie, jak wytrzymały jest to materiał. Obserwujcie bacznie stronę!

To, co przykuło moją uwagę najbardziej, to pas do regulacji. Chodzi tak płynnie, jakby producent nasmarował go litrem oliwy. Pokazuje to po raz kolejny, że materiał to nie pierwsza lepsza chińszczyzna. Nie myślcie jednak, że jeśli tak swobodnie można regulować wysokość, to podczas strzelania coś nam się rozreguluje. Nic bardziej mylnego. Po ustawieniu pasa w odpowiedniej, wygodnej nam pozycji, nie zmieni swojego położenia. Wygodnym rozwiązaniem jest, że tak to ujmę kolokwialnie, wystający kawałek paska. Na zdjęciu widać regulację kciukiem, a zapewniam Was, że bez problemu zmieścimy tam przynajmniej trzy palce. Pas jest na tyle długi, że dopasujemy go śmiało do różnych postur, od dziewczyny mającej 1.50m, do dryblasa z 1.9m. Zawsze będzie wygodnie, sprawdziliśmy!

Comfortpad, czyli jedna z tych rzeczy, która decyduje o tym, czy wyrzucimy szpej do kosza, czy chętnie będziemy korzystać. Ile to razy wracaliśmy do domu z odciskami i podrażnioną skórą? W moim przypadku - wielokrotnie. Nie mówię tylko o zawieszeniu, ale na tym się skupmy. Jak widać wyżej, komfort sięga daleko na plecy, więc gdy zarzucimy giwerę na tył, automatycznie przesuniemy pas i wciąż wykorzystamy comforta. Materiały to ponownie wyższa półka - cordura, siatka dystansowa od Gedeon i pianka polietylenowa sieciowana. Całość gwarantuje komfort użytkowania i brak obtarć. Naprawdę dobra robota, ale czego się spodziewać po zawodowym żołnierzu, który tak jak my ceni sobie jakość i wygodę użytkowania?  Jeśli chce Wam się majstrować, to możecie poprzesuwać paski i dopasować go do siebie, żaden problem, trzeba tylko poświęcić kilka chwil.

Zauważcie też, że przy zawieszeniu wykorzystano dużo produktów polskich producentów. Poza wspomnianymi wyżej, do listy możemy dopisać nici poliamidowe Gabor 40 od Fabryka Nici Amanda. Szwy są mocne i nic się nie rozpruwa mimo dłuższego użytkowania. Pamiętajcie też, że jest to ręczna robota, a co za tym idzie, nad każdym projektem OZ Gear się skupia, a my dostajemy naprawdę dobre rzeczy. Nie polskiej produkcji jest cordura 770 dtex od CF WEBER (Niemcy). W tym konkretnym przypadku oglądamy Ranger Green. Do dyspozycji mamy panterę leśną, ranger green, olive i coyote brown. Pozostałe wzory w zależności od dostępności u dystrybutorów w Polsce.

Jeśli miałbym porównać custom od OZ Gear z używanym do tej pory przez długie lata SpecOps'em (mamba), wybrałbym to pierwsze. Dlaczego?

  • Szybki i prosty montaż.
  • Comfort, w dodatku mega wygodny (w mambie takowego brak).
  • Giwera swobodnie wisi na wysokości klatki, z lufą skierowaną ku dołowi. Łatwo po nią sięgnąć lub przejść z długiej do krótkiej.
  • Wykorzystanie porządnych materiałów.
  • Można używać jako jedno lub dwu-punktu, więc co kto woli. Zamiana jest bardzo łatwa - każdy bez problemu ogarnie prosty system.
  • Dużo możliwości regulacji (w mambie podobnie, więc remis).
  • Ludzie, nasz rodak robi dla nas, maniaków, super szpej, nie kupujcie od obcych!

Cena bazowa tego cacka to 90 zł. Zamówienia można składać na facebook’u lub poprzez mail ozgear@wp.eu

A co powiedział Artur, który miał okazję pobiegać z takim zawieszeniem?

Będę z tego korzystał, aż rozleci się na kawałki. Jest to mercedes wśród zawieszeń. Wygoda, funkcjonalność i jeszcze raz wygoda! Podczas wielu lat zabawy w airsofcie przewinęło mi się przez łapy wiele replik, a jeszcze więcej systemów nośnych. Uważam, że po tylu latach znalazłem to, czego szukałem.