Tactical Army – Ładownica wielofunkcyjna combo

Niedawno na warsztat wleciały rękawice od TA, teraz przyszedł czas na kolejny produkt z ich stajni. Mowa tutaj o ładownicy wielofunkcyjnej combo wykonanej z cordury 500D z elementami nylonu. Znaleźć ją można standardowo w Cytadeli, która jest właścicielem marki Tactical Army.

Pierwsze wrażenia? Pozytywne. Dłuższy czas zastanawiałem się nad zmianą set-up’u i po pomacaniu combo stwierdziłem, że właśnie taka ładownica się nada. Miejsce na magazynek od M4 (producent informuje, że ten od AK i G36 nie pasują) i ładownice pistoletową. Można ją oczywiście wykorzystać do przenoszenia szybkoładowarki, co kto woli. Na pewno będzie do niej łatwy dostęp. Tutaj właśnie największy plus – dostępność do maga. Nawet jeśli nie mamy magpulli i tym podobnym gadżetów (ja mam pasek od spodni przyklejony izolką) to wciąż łatwo złapać i wyjąć. Testowałem na sucho zmianę magazynka (krótka i długa) i wychodziło całkiem przyzwoicie. Miałem jedynie delikatny problem z wkładaniem z powrotem maga pistoletowego. Wewnętrzny kawałek taśmy lubi płatać figle i wygina się, przez co czasem trzeba mocniej pchnąć.

Nie rozumiem jedynie nowej mody, jeśli chodzi o molle. Być może jestem starszej generacji, ale dlaczego usuwa się guziki i zastępuje… no w sumie to niczym. Materiał z podklejką i tyle. Zdaje sobie sprawę, że to się dobrze trzyma, jednak po co tak kombinować? Kończy się to w przykry sposób, który widać na zdjęciu poniżej. Materiał zaczął się odklejać i nie wiem, ile jeszcze pociągnie.

 

Za usztywnienie maga w środku odpowiada polimerowa wkładka, przytwierdzona do materiału za pomocą nitów. Do tego dochodzi jeszcze elastyczna linka zakończona supłem regulującym napięcie całości. Czy spełnia dobrze swoje zadanie nie wiem. Tak szczerze. Na pewno nie polecam montowania ładownicy do góry nogami (co czasem się widzi), bo konstrukcja magazynka w środku nie utrzyma. Polecam za to do dynamicznego strzelania albo jako zapasowa ładownica, z której szybko dobędziemy maga albo ładowarkę.

Reasumując. Ja jestem zadowolony. Nie jest to produkt z najwyższej półki, ale podobnie jak w przypadku rękawic polecić go mogę młodszym stażem lub tym, którzy nie lubią szastać sianem na produkty bardziej markowe. Cena to około 25 zł, więc tyle co nic, prawda?

Produkty Tactical Army możecie znaleźć na stronie Cytadeli. Warto zajrzeć, bo ceny nie są wygórowane, a wybór niczego sobie.