Nie taki JOULE straszny jak Cię chronują! PNM 1/2020

Inauguracja roku 2020 w trójmiejskim środowisku ASG podczas Pierwszej Niedzieli Miesiąca to przede wszystkim nowe limity i pomiar mocy replik w joule’ach. Już samo ogłoszenie tych zmian wywołało niemałą dyskusję w social mediach. Głosy aprobaty przeważały, ale sceptycznie nastawionych komandosów nie brakowało. Tego dnia przed stanowiskiem chronografów stanęło 116 osób i jedynie trzy osoby nie zostały dopuszczone do gry. Korzystając z dwóch urządzeń pomiarowych oraz z pomocą tabeli limitów operacja przebiegła bardzo sprawnie. Gracze, którzy nie byli pewni swoich mocy zabierali po dwie repliki i jest to sygnał, że uczestnikom zależy na bezpieczeństwie. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni reakcją środowiska na zaproponowane przez nas zmiany. Hoooah !

Zaraz po odprawie przyszedł czas na rozegranie nowego scenariusza o nazwie “Wybuchowa Karuzela”. Zadaniem uczestników było umieszczanie swoich ładunków wybuchowych w “krzesełkach / gniazdach”. Jeśli w gnieździe znajdował się ładunek drużyny przeciwnej należało go uprzednio rozbroić i odnieść do magazynu materiałów wybuchowych, który był wspólny dla obu stron. Umiejscowienie tego obiektu na środku terenu gwarantowało dynamiczną grę w tym sektorze. Magazyn przechodził z rąk do rąk do ostatniej sekundy gry. O zwycięstwie decydowała ilość aktywnie umieszczonych ładunków w krzesełkach. W przypadku remisu rozstrzygnięciem miały być punkty za rozbrojone i dostarczone do magazynu ładunki. Drużyna niebieska wygrała umieszczając dwa ładunki na krzesełkach, zaś drużyna żółta umieściła jeden i nie było potrzeby zliczać małych punktów.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i udział w Pierwszej Niedzieli Miesiąca. Cieszy nas fakt, że idziemy w dobrym kierunku podnosząc poziom bezpieczeństwa, a uczestnicy naszych spotkań opuszczają je z uśmiechem. Daje to motywację do dalszej pracy.


Zaraz po grze w drodze losowania fanty od Cytadela ASG znalazły nowych właścicieli. Fotorelację przeprowadził Combat Foto A.G., a całość galerii znajdziecie >>TU<<

Do następnego !

Cykl Pierwsza Niedziela Miesiąca w 2020 roku to też sporo nowości dotyczących bezpieczeństwa na imprezach.

  • Pilotażowo wprowadzamy limity w joulach. Postaramy się płynnie przejść na ten system chronowania i określania mocy replik.
  • Obowiązkiem każdego posiadacza snajperki, dmrki czy repliki wsparcia będzie posiadanie repliki broni bocznej.
  • Repliki wsparcia muszą mieć swoje realne odpowiedniki. DMR’ki nie mogą posiadać mechanicznie opcji ognia ciągłego.
  • Gracze w wieku 16-18 lat nie mogą używać repliki z mocą większą niż 1.88J (odpowiednik starego 450 fps).