II Pomorski Camp ASMT

W dniach 6-8.10.2017 na poligonie w Lisewie (gm. Gniewino) odbył się II Pomorski Camp Airsoftowy. Jako, że emocje opadły, przyszedł czas na małe podsumowanie.

Wszyscy zdają sobie sprawę, iż takie imprezy przygotowuje się z dużym wyprzedzeniem. Nie inaczej było w tym przypadku. Organizatorzy, harując w pocie czole, zapewnili dobrą zabawę wszystkich obecnym. Nie było to łatwe zadanie, zważywszy na to, iż każdy posiada pracę, dom, rodzinę i wiele innych zajęć, które mogą stanąć na przeszkodzie. W tym miejscu chciałbym podziękować kilku osobom, bez których Camp nie odniósłby takiego sukcesu. Grzegorz Szymaszek, Anna Gliniewicz, Łukasz Szczepański – to właśnie oni stali na czele i czuwali, aby wszystko zostało zapięte na ostatni guzik. Równie dużo pracy włożyli: Łukasz Kieza, Szymon Kaczykowski, Sabina oraz Arkadiusz Szymaszek, Olek Gliniewicz, Dawid Grańczak oraz Paweł Wojciechowski. Jako organizator dziękuję z całego serca.

Również w tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom. Zlot był dla Was i najbardziej cieszy to, że wszyscy dobrze się bawili. Udało się wytworzyć atmosferę tak dobrą, że organizatorzy, goście, sponsorzy i zlotowicze bawili się razem. Główny cel został tym sposobem osiągnięty.

Dziękuję również członkom Stowarzyszenia Żołnierzy “KRS Formoza” za przybycie i czynny udział w zlocie. Liczymy tym samym na dalszą współpracę i obecność na kolejnych edycjach. Razem udało się przeprowadzić zbiórkę funduszy na asystor kaszlu dla chorej Frani [ Link do zbiórki]. Udało nam się zebrać dwa tysiące złotych!

Na tych podziękowaniach nie koniec! Nasi partnerzy ze sklepu Deltashop sprawnie przeprowadzili dwudniowy turniej strzelania dynamicznego. Zmagania polegały na skutecznym zestrzeliwaniu poperów umieszczonych na multimedialnej strzelnicy airsoftowej. Warto wspomnieć, że Deltashop jest jej jedynym posiadaczem w Polsce!
Główne trofeum, czyli replika Specna Arms SA-A01 padło łupem Gruchy. Miejsce drugie zajął Mati, otrzymując tym samym replikę Glock’a 17 produkcji WE, zaś trzeci na podium był Nicej. Gratulujemy!

Warto dorzucić trochę słów o turniejach, które odbyły się na zlocie. Zacznijmy od strzelania z karabinu i pistoletu sportowego. W zmaganiach o puchar sponsora specjalnego, Amicus Lębork, odbytego w niedzielę, nagrody otrzymali:

  • Karabin sportowy:
  1. Michał Łysakowski – 94 pkt
  2. Szymon Mięsikowski – 93 pkt
  3. Jakub Wawrzyniak – 92 pkt

 

  • Pistolet sportowy:
  1. Jakub Wawrzyniak – 85 pkt
  2. Jakub Nieciejewski – 81 pkt
  3. Krzysztof Dziemiński – 80 pkt

Gratulujemy!

Kolejnym na liście jest turniej główny, czyli potyczki grup 5 vs 5 graczy. Trwał dwa dni i wyłonił najlepsze zespoły zlotu. Główne nagrody ufundowane przez Cytadela ASG trafiły do lęborskiej ekipy Spectre. W zaciętym finale pokonali grupę Husaria z Gdańska, która finalnie zajęła drugie miejsce i odebrała nagrody ufundowane przez Project Zero. Za honorową postawę i zachowanie fair play należy w tym miejscu pochwalić kapitana grupy Husaria, Damiano. Trzecie miejsce przypadło ekipie 10th Shadows, która w trudnej walce pokonała 13th Shadow Division ALPHA. Odebrali nagrody ufundowane przez kolejnego sponsora zlotu – Survival i Militaria SIM-BA. Gratulacje również należą się wszystkim uczestnikom turnieju. Wasza determinacja i zaciętość pozostanie w pamięci. Podobnie rzecz ma się z sędziami, którzy mimo zmęczenia prowadzili turniej nieprzerwanie przez dwa dni i nie zanotowali na swoim koncie spóźnienia!

Jedną z ostatnich rzeczy, o której warto wspomnieć, jest bazar sprzętu, tzw. “szpejowisko”. Zauważyliśmy, iż spełniło swoje zadanie i na pewno spróbujemy powtórzyć ten eksperyment!

Podziękowania również dla COMBAT – ID za przygotowanie i podarowanie każdemu z uczestników okolicznościowej naszywki. Mamy nadzieję, że patrząc na nią, przypomną się same miłe chwile spędzone na Lisewskim poligonie.

Dziękuję ekipie Militarni Gniewino za udostępnienie terenu i za wszelkie problemy z góry przepraszam.

Za opiekę medyczną odpowiedzialna była firma:

Jeśli wpadł Wam do głowy jakiś pomysł, co możemy usprawnić, dodać lub odjąć, dajcie koniecznie znać w komentarzu! Z całą pewnością nagrodzimy najlepsze pomysły.

Jeszcze raz dziękuję,
organizator Artur Gliniewicz.