Airsoftowe strzelanie z okazji 11 listopada!

Jako Airsoft Trójmiasto również chcieliśmy uczcić 100lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, jednak data 11.11.2018 nie miałaby sensu, aby zorganizować strzelankę. Zgodnie stwierdziliśmy, że tydzień później będzie odpowiednią datą. Nie sądziliśmy jednak, że w tym terminie odbędzie się więcej imprez airsoftowych, co przełożyło się na mniejszą niż zwykle ilość uczestników.

Chcąc w jakiś sposób dopasować realia airsoftowe do faktycznych wydarzeń, postanowiliśmy postawić na terenie gry namiot NS64, który odzwierciedlał szpital polowy na przedmieściach Warszawy. Zadaniem Polaków była skuteczna obrona, zaś strony przeciwnej (rosyjskie FSRR) atak i przejęcie miejsca. Wątkiem humorystycznym była obecność dwóch lekarzy – dr. Ratysława i dr. Krzysztofa, którzy zaginęli z placu boju. Okazało się, że dwójka mężczyzn poznała się przed rosyjskim atakiem i dzięki dobremu trunkowi miło spędzili czas. Nie zapomnieli jednak o swoich obowiązkach i wciąż nieśli pomoc rannym, nieważne jakiej narodowości.

Sama gra była płynna i spokojna. Dało się zauważyć w większości walkę pozycyjną. Nie widzieliśmy natomiast ani jednej sytuacji z kategorii spinania, co cieszy jak zwykle. Z początku przodowali Polacy, jednak po kilku próbach odbicia, Rosjanie zostali w szpitalu już do samego końca. Liczymy, że miło słuchało się Wam przyśpiewek wojennych podczas wymiany ognia oraz naszego Ratysława nawołującego do walki. Może jeszcze kiedyś zorganizujemy coś z obecnością NPC w podobnym klimacie.

Po strzelaniu, zgodnie z planem, zebraliśmy się wszyscy przy namiocie i biesiadowaliśmy. Każdy z uczestników otrzymał kalendarz na 2019 rok jako formę podziękowania za udział oraz darmową strawę, aby mieć siły na kolejne boje. Rozmowy przy kiełbasce z ogniska zawsze są ciekawym elementem naszych spotkań. Mieliśmy możliwość wymiany spostrzeżeń co do samej imprezy, kilku poprzednich oraz planów na przyszłość. Nie zabrakło porad technicznych czy tak zwanego gadania o du*** maryni. Cieszymy się również, że przybywają ludzie młodzi, zainteresowani airsoftem jako formą spędzania wolnego czasu oraz rozwijaniem kondycji fizycznej.

Już teraz zapraszamy na kolejne nasze imprezy, o których zawsze przeczytacie na Facebook’u, czy też naszej stronie www. Dziękujemy również niezawodnej Ani z Combat Foto A.G. za strzelanie fotek mimo niesprzyjającej momentami pogody oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przysłużyli się w organizacji imprezy.

Dziękujemy za wsparcie Pomorskiemu Stowarzyszeniu Aktywności Terenowej PSAT. Gdyby nie oni, imprezy mogłoby nie być.